Katalog domów drewnianych 1/2005

To duże szczęcie móc rozszerzyć granicę naturalnego lasu do wnętrza domu. Jest to możliwe dzięki szczególnym właściwością sosny polarnej, z której go wykonano.

 

Pomysł opuszczenia miejskiego zgiełku i znalezienie własnego miejsca, w którym żyje się przyjemniej i zdrowiej nie jest czymś niezwykłym. Jest to konsekwencja rozwoju cywilizacji, której chyba wielu z nas ma już dość. Jednak każdej takiej ucieczce towarzyszy niepowtarzalna opowieść o trudach i perypetiach budowania własnego kąta na Ziemi. Oto jedna z takich opowieści...

Zamieszkać w lesie

Nie od razu było pewne, że dom będzie drewniany, choć myśl o dosłownym za mieszkaniu w lesie była bardzo kusząca. Lokalizacja domu w bezpośredniej bliskości lasu, przy uroczej kapliczce, z widokiem na góry, jest dla każdego inwestora swoistym wyzwaniem, by wybudować dom, który będzie dobrze współgrał z otoczeniem, wtopi się w krajobraz, nie zwracając na siebie uwagi wyszukaną formą architektoniczną czy też technologią. Dlatego zasadniczym kryterium było wybudowanie domu zdrowego, ekologicznego, z dobrych naturalnych materiałów. Kolejnym ważnym elementem był czas realizacji inwestycji. Optymistyczny plan zakładał, że całość procesu planowania i realizacji inwestycji uda się inwestorom zakończyć w ciągu półtora roku.

Strona [1] 2 3 4 5 6
Informacje prasowe